KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11922193
nr 1192 2193
Lars Boethius
(1903-1968), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1965, Landskap. Olja på pannå, 40x32 cm
Lars Boëthius, född 1903 i Stockholm, död 1968, svensk målare.
Utrop:
500 kr
måndag 2 juli 2018
kl 18:18:40
Lars Boethius
Läs mer om Lars Boethius